Osmačtyřicítka Ostrava

Desátý den, Tábor K2

Tak trochu naruby…

Dnešní den byl oproti všem ostatním zcela výjimečný. Včera se v pozdních večerních hodinách vydalo několik zdatných dobrodruhů na náročnou výpravu s přespáním mimo tábor. Přesně o půlnoci to vypuklo. Minovka. Hra spočívající v pokládání min okolo Cevošla. Kdokoliv, kdo do miny šlápl, zemřel. Nebylo to vůbec jednoduché, každý musel být velmi ostražitý. Bojové území bylo rozděleno na útočníky, kteří pokládali miny a obránce, kteří zneškodňovali útočníky. Jelikož jsme si chtěli trochu ozvláštnit tuto hru, bylo nutné zaútočit na dočasný tábor útočníků. Naším plánem bylo znemožnit jim přístup k osobním věcem jako např. batohům, hrncům, karimatkám a spacákům. Naše mise byla úspěšná. Během minovky nám zemřelo asi pět dobrodruhů, kteří omylem narazili na dobře ukrytou minu. Po ukončení jsme se uvolnili profesionální zumbou. Následoval slavnostní nástup, po kterém bylo třeba najít úlomky čtyř legend.