Osmačtyřicítka Ostrava

Jedenáctý den, Tábor K2

Budíček – rozcvička – ranní hygiena – snídaně – vždyť to všichni moc dobře znáte. Ihned po snídani jsme vyrazili trénovat do lesa. Zjistili jsme, že hry s šátky nás baví opravdu hodně, dokonce jsou pro nás tím nejvhodnějším tréninkem. Jako první jsme se rozdělili do čtyř známých týmů podle barev – zelení, červení, modří a žlutí. Každý tým vlastnil vlajku se svou barvičkou a hlavním úkolem bylo ji ochránit. Po malé svačince následovala další hra – tentokrát pro jednotlivce. Naši vedoucí se samozřejmě chtěli také zapojit. Museli si najít v lese takové místo, kde je malí dobrodruzi jen tak nenajdou. Když už jejich skrýše byly odhaleny, pokládali se na ně papírky se jmény. Nakonec pod vrstvami papírků naši vedoucí nešli skoro ani vidět. V odpoledním programu nás čekalo ŘOV (řízené odpolední volno), ve kterém si každý našel to své. Ještě před slavnostním nástupem bylo nutné sehnat poslední část kopí. Tentokrát naše výprava byla úspěšná.