Betlémské světlo (20. 12. 2008)

Na začátku akce donesli Vendin, Lucka a ostatní betlémské světlo, myslím, že ze Svinova (z nádraží), kde ho dovezli skauti (asi z Brna). A takhle putuje betlémské světlo opravdu až z Betléma. Chvíli po příjezdu betlémského světla vyšli světlušky z klubovny, aby ho rozdaly. Mezitím Lucka spravovala petrolejku. Já s Mahonim jsme šli do dílny udělat lucerničku. Potom jsme si zahráli Uno a já s Mahonim a Luckou jsme šli taky konečně rozdávat betlémské světlo. Naše první zastávka byla u Marka. Ale už cestou k Markovi nám petrolejka zhasla. Naštěstí jsme měli rezervní lucernu. Daly jsme Markovi betlémské světlo, zapálili petrolejku a šli ke mě domů. Petrolejka nám zase zhasla a tak jsme ji už nezapalovali znova. Tak jsme pokračovali a obešli ještě mě, Mahoniho a Danka. Potom jsme šli zase k Mahonimu a zalítali jsme si na chvilku na počítači. Cestou jsme ještě potkali Vendina, tak šel s námi. Už jsme šel domů, ale betlémské světlo mě překvapilo a bylo lepší než jsem si myslel.

Ondra