Osmačtyřicítka Ostrava

Pro hosty

Dobrý den,

na našich stránkách můžete najít mnoho informací, jen vědět, kde hledat. A s tím Vám pomůže tento článek. Stručně Vás seznámí s naším střediskem i s tímto webem.

Naše skautské středisko slučuje 7 oddílů rozdělených podle věku nebo místa působení. Oddíl Benjamínků – nejmenších členů – je pro předškolní děti. Do Vlčat chodí kluci 1. stupně ZŠ, Dívčí oddíl slučuje mladší dívky (Světlušky – 1. stupeň ZŠ) i starší dívky (2. stupeň a výše). Chlapecký oddíl sdružuje kluky zhruba od 5. třídy. Do Roverů může chodit každý starší 15 let. Tyto oddíly mají společnou klubovnu ve Výškovicích na Husarově ulici. 49. oddíl působí v Hrabůvce a chodí do něj jakékoliv děti bez ohledu na věk či pohlaví. Zálesačky jsou novým oddílem – působí v Havířově a soustředí se především na dívky 1. i 2. stupně ZŠ. Aktuální informace těchto oddílů najdete v bloku „Ohttp://stred48.net/oddily/48-vlcata/ddíly“ v horním menu kliknutím na název konkrétního oddílu.

O některých již proběhlých akcích Vlčat a Slůňat si můžete počíst v Kronikách u těchto oddílů.

V sekci MY!!! máme pro Vás nachystány Vedoucí jednotlivých oddílů, Vizi našeho střediska – kam a jakým způsobem se chceme posunout a posunout naše skauty a popis naší Klubovny (Husarova).

V sekci Blog najdete různé článečky ze skautského prostředí a z našich zkušeností.

 

Pokud Vás naše stránky zaujaly a chcete nás vidět „naživo“, není nic snazšího, než se přijít podívat do klubovny. Vyberte si den, kdy tam najdete ty, co Vás zajímají, a vyrazit. Můžete se předem ohlásit či nás překvapit. Adresu i kontakty na vedoucí najdete v sekci Kontakt. Rádi Vás uvítáme.

 

Podporují nás

Finanční podpora při nákupu plachet pro podsadové stany používané na letním táboře

Finanční podpora při nákupu gymnastického vybavení