49. K2

Základem každé dobré party jsou fajn lidi, humor a společný zájem. Jsme dobrá parta, která se o dobré lidi stále rozrůstá, humor nám nechybí a hlavně nás spojuje stejný koníček, skaut.

Snažíme se děti naučit nejen chránit a zajímat se o přírodu, ale i o sebe navzájem pečovat, komunikovat a užívat si života.

Oddíl vedeme s láskou a úsilím směřovat děti správným směrem. Zakladatel skautingu, Robert Baden-Powell totiž jednou řekl: "Zanechej svět o trochu hezčí, než jsi ho našel." A o to my se snažíme.

Schůzky:
Starší: každé úterý 16:00-18:00
Mladší: každou středu 16:00-18:00
Klubovna: Na mýtě, Ostrava Hrabůvka

Vedoucí oddílu: Ondřej Buba (Bouchač), tel.: +420 737 859 699, oddilk2@skaut.cz
Zástupce vedoucího oddílu: Jirka Černoch, tel.: +420 734 609 326, oddilk2@skaut.cz

Fungování oddílů

Oddíl dělíme na další dva oddíly mladší děti a starší děti. Schůzky mají oddíly oddělené v úterý a ve středu. Každý měsíc máme naplánované výpravy, víkendové kdy jedeme společně na chatu, nebo jednodenní, na kterých pro děti pořádáme celodenní hry v nějakém městě.

Schůzky

Schůzky se konají vždy v čase 16 – 18. V úterý po starší děti (10-15 let), ve středu pro mladší děti (7-10 let).
Na schůzky noste: oddílové tričko, přezůvky, blok a tužku, vázačku, šátek, nováčka (mladší děti).
Jednou za 2 měsíce pořádáme schůzku mimo-klubovnu. Kdy s dětmi jdeme v čase schůzky na výlet v Ostravě či její blízkosti.