Osmačtyřicítka Ostrava

Den NATO (20. 9. 2008)

Sraz jsme měli rozfázovaný do tří míst, ale podle počasí se dalo očekávat, že využijeme pouze dvě…místo č.1 (krycí název „klubovna“) bylo určeno pro cyklisty a dnešní deštík a proklatá zima jim moc nepřála. Odhad byl správný a i celková účast bohužel odpovídala počasí. Po drobných peripetiích se nám všem podařilo dorazit včas až k Intersparu, odkud nám jel autobus. Kupujeme si jízdenky, jedeme… a už vystupujeme na Mošnově. Hned za branou (pro zasvěcené…hlavní brána je až o 200m dál 🙂 ) letiště vstupujeme do první haly a vypadá to, že odsud jen tak nevyjdeme. Dan zkouší střelbu, skoro každý se chce dostat na pádlování, děvčata prohlíží sličné příslušníky…a to už se vydaváme na letištní dráhu k prohlídce zaparkovaných letadel.

Nepodařilo se nám zjistit, jakou finosou se dá získat VIP propustku, abychom se mohli k letadlům přiblížit na dotek, nebo se do nich dokonce posadit, tak jen tiše závidíme. Mezitím Dan překvapuje svou znalostí všemožných letadel. A je to tady, do našich řad se nenápadně vloudila otravná zima, i když…při položení kontrolní otázky: „Není ti zima?“, zatím všichni odpovídají, né, zatím ne, i když těžko říct, jestli už někdo nebyl v takovém stavu, že nebyl schopen jiné odpovědi;). Nicméně při každé možnosti vlézt NA, nebo DO nějakého kopřítka, toho valná většina využila. Vším možným prolézáním čas dost pokročil a tak se chystáme k odchodu. S naší smůlou jsme se vyhli skoro všem ukázkám všemožných zásahů (policie, hasiči, armáda…), protože jsme se vždycky snažili někam dostat. A na závěr nás ještě čekala ostrá chůze k autobusu. Na pokraji smrti hladem, na pokraji smrti mrazem všichni stíháme a nastupujeme do vyhřátého autobusu šťastní a živí.

V každém případě to určitě stálo za to a ani počási nás neodradilo :).

Mahoni