Osmačtyřicítka Ostrava

Filipka 20.1.

V sobotu jsme se vydali na výpravu na Filipku. Sešli jsme se na Svinově a po hodině cesty vlakem vystoupili v Návsí. Tam naše cesta začala vyhlášením dvou her: led, yetti, lavina a druhou hrou byla soutěž v nám neznámých kategoriích. Vydali jsme se na cestu pořád po žluté. Zastavili jsme se třeba na hru s vytvářením sněhuláka neobvyklého tvaru a lopatováním. Většinou jsme ale jen šli a povídali si, některým Bořek věštila z ruky a dozvěděli se zajímavou budoucnost. Cestou nás samozřejmě mnohokrát překvapil yetti, led i lavina. Ke kříži na vrcholu, kde jsme měli sraz s ostatními oddíly, jsme přišli trochu pozdě, ale to moc nevadilo. Vyfotili jsme se, dali jsme si oběd a čekala nás cesta dolů. Skoro celou Filipku jsme sjeli na našich lopatách (případně někteří na sáčku), tak byla cesta celkem rychlá. Na lopatování jsme i zastavovali a najezdili jsme opravdu hodně. Zkusili jsme i vláček, ale poslední vagónky se odpojily. Když jsme už byli skoro dole, bylo vyhodnocení her. Nám do té doby utajené kategorie jsme se dozvěděli rovnou s jejich výherci a celkovým vítězem se stala Babočka. Došli jsme do Bystřice, odkud jsme se všichni, pořádně unavení, vrátili vlakem zpět na Svinov.
Týna