Osmačtyřicítka Ostrava

Holubice

Dostal/a jsi papírovou holubici míru? Tak to čti dále a dozvíš se více….

Pokud jsi dostal/a tuto papírovou holubici míru, pokus se splnit, co je na ni napsáno a POŠLI TO DÁL. Předej holubici komukoli dalšímu, ať už je to tvůj rodič, kamarád, spolužák nebo pouhý kolemjdoucí. Staň se článkem nekonečného řetězce a udělej svůj život lepším. Díky Ti za to! A pokud chceš, klidně si můžeš dle návodu udělat svou vlastní holubici se svým přáním a poslat jej dále. Můžeš přidat odkaz na tuto stránku nebo připsat hashtag #PosliToDal

Bylo páteční odpoledne, dne 22.2.2019. Pro světlušky a skautky z 48.dívčího oddílu byl tento den výjimečný. Nejen pro náš oddíl, ale pro všechny světlušky, skautky, rangers i jejich vedoucí na celém světě. Přesně v tento den totiž slavíme mezinárodní svátek – Den sesterství/Den zamyšlení (Thinking Day). Tento svátek se koná na počest narození zakladatele skautů, Robert Baden Powell a jeho ženy Olave.

Všechny dívky ve skautských oddílech na celém světě jsou součástí velké organizace, WAGGGS (https://www.wagggs.org/en/) – World Association of Girl Guides and Girl Scouts, která každoročně slaví tento svátek nějakým společným tématem. Letošní téma bylo v duchu Vedení – 110 let dobrodružství. Náš oddíl se zapojil do společných oslav a společně jsme zahráli i připravenou deskovou hru 110 let dobrodružství, která nás provedla minulostí, současností i budoucností světového dívčího skautingu.

A co ta holubice míru?

Na konci dne jsme si každý vyrobili svou vlastní papírovou holubici míru dle návodu níže. Holubice míru, nazvaná podle zakladalelky dívčího skautingu Olave Baden Powell, je maskotem světového centra v Londýně – Paxlodge (www.paxlodge.org). Jako skauti usilujeme o to, aby byl svět kolem nás lepší. Na křídlo holubice jsme napsali vzkaz, kterým právě i Ty můžeš svůj život změnit k mírumilovnějšímu.