Osmačtyřicítka Ostrava

Jednodenka 9.12.

Za skautky:

 

Dneska jsme byly na jednodence v Olomouci, na kterou jsme jely se svetluskami. Cesta byla docela dlouhá. Poté, co jsme dorazily do Olomouce, vydaly jsme se na náměstí. Po cestě jsme procházely kolem obchodů, přes řeku Moravu a parkem za zpěvu vánočních koled, pak jsme dorazily k altánku. Tam jsme se nasvačily a zahrály si hru s vánoční tématikou. Rozdělily jsme se na dvě skupiny po pěti, dostaly jsme dopisy a tím, co si přeje na Vánoce Anakin a Vydra. Dopisy jsme potřebovaly ke hře. Pak jsme došly na náměstí a Peťa nám dala papíry s dvaceti úkoly, jež jsme měly plnit. Za splnění jsme dostaly kousky sněhuláka. Po úkolech jsme dostaly čas na projití vánočních trhů. Po nich jsme se vydaly zpět. Cestou jsme se opět zastavily v altánku a daly si punč a parky v rohlíku, jež připravily vedoucí světlušek. Během jejich vaření jsem se dozvěděly o Napoleonových stopách. Měly jsme jít ve stopách toho před námi. Dříve se tato strategie používala ke skrytí počtu vojáků. Nakonec jsme se vrátily na nádraží a pak úspěšně do Ostravy. Akci jsem si moc užila.

Anděl

 

Za světlušky:

 

Byla to hooodně krátká cesta. Jsem spokojená se svými nákupy, protože jsem koupila něco pro sebe, mamku a všechny zároveň. Líbily se mi úkoly, které byly předtím, než jsme šly na trhy. Nejvíce se mi líbilo obcházení cizích lidí. Líbilo se mi taky “ve stopě Napoleona”.

světluška Zuzka