Osmačtyřicítka Ostrava

Kozmické louky 17.9.2022

Prázdniny jsou za námi a my se vydali na první výpravu v tomto školním roce. Babí léto si sice dává načas, ale i přes chladnější počasí jsme si užili spoustu legrace a dobrodružství. Už cesta vlakem byla fajn, z Opavy jsme měli dokonce kupé jen pro sebe, což je velmi výhodné zejména pro ostatní cestující. Vystoupili jsme na stanici Dolní Benešov – Zábřeh a došli krásnou cestou kolem rybníku Nezmar až k zámku. Kousek dále už nás přivítala alej vysokých stromů, která nás zavedla až k loukám. Hned po obědě se Slůňata s vervou pustila do her s míčem, plížení po okolí a zkoumání lesa. Vrchol výpravy byla návštěva ptačí pozorovatelny, kde se nám hodily dalekohledy – bylo na co koukat. Následovala pauza s tvořením z křupek – fantazii se meze nekladly a tak vznikla různá zvířátka, příšerky a tvary. Nejlepší bylo, že jsme mohli všechno sníst. Ještě jsme nechali vzkaz oddílu vlčat, kteří měli výpravu o den později a už jsme mířili na vlak. Cestu nám trošku zkomplikoval zavřený most, ale děti statečně zabraly a nakonec jsme to krásně stihli obejít po lávce a na vlak jsme dokonce ještě chvilku museli čekat.