Osmačtyřicítka Ostrava

Kozmické louky 23.9.2023

Po roce jsme opět vyrazili prozkoumat ptačí pozorovatelnu a Kozmické louky. Předpověď byla všelijaká, ale i přesto byla účast dětí i rodičů hojná. Vybaveni pláštěnkami a dobrou náladou jsme se vydali vlakem směr Opava a dále autobusem směr Dolní Benešov. Po chvíli chůze jsme nejdříve vytáhli šustky a brzo následovaly i pláštěnky, což byl rituál, který se v průběhu dne několikrát opakoval. Děti nadšeně pozorovaly ptáky v okolí, letos se dalekohledy rozhodně hodily. Unavení a hladoví jsme dorazili k místu oběda, kde nás před silným deštěm ochránily větve stromů. Bára na ohništi rozdělala oheň a opekla jablko, což se všem moc líbilo. Pak už to bylo kousek k ptačí pozorovatelně. Chlupatí koně byli schovaní na vzdálenější pastvině, ale mokřady plné ptactva nás zaměstnaly dostatečně. Před odjezdem vlaku jsme ještě měli čas se potrénovat v podbíhání a přeskakování lana. Shodli jsme se, že Slůňata krásně zvládla chůzi v dešti a střídání pláštenek a bund. Jsme tudíž připraveni na další výpravy:-).