Osmačtyřicítka Ostrava

Krásná_Pržno_13.11.2021

Nečekali jsme až budou všichni volní ze svých nemocí a karantén a a ve skromném počtu čtyř volných dětí jsme vyrazili užívat života do Beskyd. Spěšný vlak nebyl tak napráskaný jako obvykle, pohodlně jsme seděli a přestup hravě stihli. Zvolená trasa nám dala vychutnat si dokonalého lesního klidu. Potkali jsme asi šest turistů, z toho tři byli zbloudilí náctiletí, kteří naším směrem omylem vyrazili na Lysou. Už cestou nahoru k rozcestníku Na Přelači začalo svítit slunce a tak nám prudká kamenitá cesta veseleji ubíhala. V sedle nás čekal rozcestník na nádherném místě s výhledy do dvou stran a suchou travou vybízející k posezení na slunci a v bezvětří. Cestou dolů si děti procvičily fantazii v nekonečné hře s klacky. Jen cesta domů už by byla lepší lůžkovým autobusem.

Hela