Osmačtyřicítka Ostrava

Listopadová výprava na Prašivou

10.11.2018

Na listopadovou výpravu jsme se vydali na Prašivou. Vystoupili jsme z vlaku v Komorní Lhotce a vyrazili po žluté na kopec. Cestou po sobě kluci stříleli klackama jako z pistole, zastavili jsme se na houpačce, odpočívali v lesíku u svačiny. Mates spadl do příkopu, že šly vidět jenom jeho nohy, a tak byla legrace. A že byla dlouhá cesta, tak jsme počítali kroky – devět a deset a klobouk a hůl a chleba a sůl. Tatínek od Eli a Andíka sliboval, že nahoře je poklad pro všechny… Myslel tím rozhled do krajiny, pro všechny to ale byla spíše čokoláda, kterou pak vytáhl z batohu. Na Prašivé byla nová opičí dráha a hospoda, ve které byl opravdový medvěd.

Dolů jsme šli po červené a cesta ubíhala rychle, protože jsme hráli cukr, káva, limonáda… a najednou jsme byli dole u autobusu v Kamenité. V autobuse někteří po té dřině usnuli. Pochvala všem, obzvláště nejmladším účastníkům, kteří to ušli celé sami a vůbec nebědovali a nechtěli se nechat nosit. A že to byl dlouhý výlet!

Uhlík a Sepi