Osmačtyřicítka Ostrava

Manévry – informace k akci 4. 5. – Ostrava Heřmanice

Sraz: 8:00 u Luny. Pojedeme Tram 2 směr centrum, tak můžete případně rovnou jet tou tramvají. Jen v tom případě dejte raději vědět Vaškovi, ať ví, že má někoho vyhlížet. 
Návrat: 15:56 přijedeme Tram 2 od centra. Opět možno vystoupit dříve či pokračovat dál na Výškovice.
S sebou: pláštěnka, 2x 30-min. jízdenky, jídlo+pití, oblečení do terénu, 10 pucek, štít, tašku nebo něco, odkud budou v boji brát pucky (některým dětem stačí i velké kapsy, je ale dobré si to dopředu promyslet).

Pucky jsou papírové koule z novin oblepené páskou nebo zabalené do silonek či ponožek, aby se s nimi dobře házelo. Ze zkušenosti doporučuji jednu vrstvu novin namočit, trochu zmačkat a obalit jednou až dvěma vrstvami suchých novin. Následně zabalit do silonek a nechat uschnout, nebo nejprve vysušit a pak přelepit izolepou. Výsledkem mají být koule, které ve větru neuletí, ale nejsou ani moc tvrdé, velikostí tak akorát do ruky.

Štít doporučuji lehký, ale přiměřeně pevný. Nezapomeňte, že s ním budou děti pobíhat celý den po lese a také si jej ponesou při přesunu z vlaku na místo boje a zpět. Doporučuji spíše menší. Ať přes něj dobře vidí, dobře se s ním běhá i pohotově kryje v terénu. Klidně to může být i jen nějaký malý rytířský štít nebo něco z dvojitého kartónu se šňůrkami k uchycení na předloktí a do dlaně. Hlavně něco, protože dle pravidel se chytat nesmí, jen odrážet štítem. Pár plastových štítů máme k zapůjčení v klubovně. Možná budou potřebovat nějaké vylepšení uchycení (chybějící šroubek nebo tak), jsou celkem dobré, pro menší děti však asi moc velké. Můžete si je vyzvednout dnes nebo by asi bylo možné se domluvit s Vaškem, že jich určitý počet vyzvedne z klubovny a přiveze na sraz. Určitě ale bude vhodné se s ním domluvit co nejdříve.

Pro inspiraci, o co jde, se můžete podívat na starší fotky zde: https://photos.google.com/share/AF1QipMmlhqWj6HDakqrVpTFseeDSIz6wGhMgynhpYj_nogycTDDLypuVNwpytB_aFjXdQ?key=QllHcE5lUjZkSjFEVTNhUUNRRXZVZmdlUEdMY2pn 

Na akci jede Vašek.