Osmačtyřicítka Ostrava

Manévry – Pržno, sobota 22. dubna 2023

Akci pořádá turistický oddíl mládeže TOM 4338 K.T.O. Ostrava

Zveme děti i akce-chtivé rodiče.

Sraz: 9:10 nádraží Ostrava Střed

Návrat: 16:28 tamtéž

S sebou: 60 Kč na vlak, pláštěnku, oblečení a obuv do terénu, jídlo a pití na celý den, 10 pucek (min. 5), štít, zásobník na pucky, sáček/tašku na použité (rozuměj zablácené, mokré) pucky na cestu zpět.

Pucky jsou papírové koule z novin oblepené páskou nebo zabalené do silonek či ponožek, velké tak akorát do dlaně, aby se s nimi dobře házelo. Ze zkušenosti doporučuji jednu vrstvu novin namočit, přiměřeně zmačkat a obalit 2 vrstvami suchých novin. Ať jsou hutné, ale nejsou moc tvrdé. A nechat proschnout. Popř. se dají udělat celé látkové – ze starých ponožek apod. Důležité je, aby vydržely a nerozpadly se po pár hodech / zásazích.

Obvykle se hraje s cca 5 ks, akorát pucky průběžně ubývají (rozpadnou se, ztratí, namočí apod.), tak je dobré mít jich více.

Zásobník na pucky je jakákoliv taška, chlebník nebo něco, odkud budou v boji brát pucky, stačí na 5 ks. Některým dětem stačí i velké kapsy, je dobré si to dopředu promyslet, vyzkoušet.

Pár štítů máme k zapůjčení v klubovně, i když pro všechny to rozhodně nevyjde. Budete-li mít vlastní, doporučuji spíše menší než větší, a hlavně lehký. Budou ho nosit prakticky celý den. Klidně to může být i jen nějaký malý rytířský štít nebo něco z dvojitého kartónu (pokud nebude pršet, tak jeden den taky vydrží), se dvěma šňůrkami k uchycení: na předloktí a do dlaně. Hlavně něco, protože chytat pucky se nesmí, jen odrážet štítem.

Bližší informace a hlášení účasti: Lucka (728 559 218)