Osmačtyřicítka Ostrava

Mikulášská výprava (6. 12. 2008)

Tahle výprava byla jako každá jiná. Přijeli jsme do Pržna, prošli jsme ho a šli nahoru do kopce. Někde v první třetině byla přestávka. Tady vzal Danek Andy batoh a šlo se dál. Po vystoupání nejpříkřejšího svahu jsme hráli hru ostrovy a také jsme sbírali 6 min věci v lese, které začínají na písmeno P,S,N. Tuhle hru vyhrála s velkým náskokem Lucka. Zase jsme vyšli, ale … po chvíli se objevil nádherný výhled. Vytáhli jsme mapu a hledali, kde vlastně jsme. Ale čas běží a tak jsme se vydali dál. Kousek jsme šli a už jsme byli u rozcestníku (na kopci Metylovická hůrka). Zde jsme se vyfotili na stromě a pomalu začali klesat(minuli jsme vysílač a starou opuštěnou budovu). Šli jsme dolů až k pískovému lomu(místo bitvy – Manévry). Dělali jsme blbosti, zatímco Lucka s Andy vymýšlely program.

Zahráli jsme nějaké hry a dověděli jsme se že nám nějaký pán v červeném ukryl po cestě balíček. Šli jsme dál.Dohadovali jsme se, kde to bude a jestli to bude Mahoni, který na akci nebyl. Za mostem Andy řekla, že je zde znamení, u kterého má být schován balíček. Hledali jsme a po chvíli šťastně našli. Rozdělili jsme ho. Po dalším kousku cesty jsme dostali tři bonbóny a měli jsme je rozdat těm, o kterých si myslíme, že se na výpravě k někomu chovali hezky. Mohli jsme dát někomu kamínek, který znázorňoval, že se někdo nechoval na výpravě správně. Návštěva Pržna byla ukončena hrou veverek. Ale už jel vlak, tak se jelo domů.

Nakonec to nebyla tak obyčejná výprava.

Ondra