Osmačtyřicítka Ostrava

Na Ohňovou horu (4. 10. 2008)

Den se sešel se dnem a máme tu další výpravu. Ráno se probouzím a podle šera ještě nemůže být moc hodin…bohužel je čas vstávat, tak se škrábu z postele a koukám z okna. Venku je opět nehezky (doufám, že se to na výpravách nestane tradicí). Naštěstí máme v záloze klubovnu. Boty pomalu ťapkají kalužemi, z mraků se dál valí voda. Není pochyb o tom, že záloha bude použita.

Přes to jak je, se nás sešlo (na naše poměry:) docela hodně. Po krátkém čekání vyrážíme směr klubovna. Během cesty řešíme, jak kdo umí rozdělat oheň v dešti a kde se dá nejlépe sehnat suché dřevo. Samozřejmě jsme došli k závěru, že nejlépe to půjde v klubovně se dřevem ze sklepa:P, to je ale z bezpečnostních důvodu neproveditelné…oheň by nám tam zmrzl. Konečně jsme tu. Odhazujeme mokré svršky a sedáme do ne zrovna vyhřáté místnosti (co se dá dělat, bez revize se topit nedá:( ). Vytahujeme Cech zlodějů…hlavou cechu se mohou bez poblémů stát Andy, Oříšek a Dan, my ostatní se ještě musíme učit. Pak na přání krátká schovka a ještě další hry. Jelikož se počasí neumoudřilo ani odpoledne, na rozdělávání ohně nedošlo ani odpoledne. Ani se nechce věřit, jak ten čas utekl. Je 13:45 a to je na čase to pro dnešek rozpustit. No co se dá dělat. Sejdeme se zase ve středu:)

Mahoni

Místo výletu jsme šli do klubovny, kde jsme hráli: Cech zlodějů, schovku a tak dál. Akce byla dobrá, ale škoda špatného počasí.

Ondra