Osmačtyřicítka Ostrava

Operace „STOPA“ (9. – 11. 11. 2007)

O víkendu jsme se stali členy tajné expedice do Hymalájí. Naším cílem bylo najít sněžného muže, o kterém jsme měli mnoho zmínek a výstřižků z novin. Letadlo se však dostalo do bouře a ztroskotalo. Z expedice se v tu chvíli stal boj o život. Našli jsme zmrzlého člověka, který nás varoval před nebezpečím hrozícím z místního kláštera a ještě pár útržkovitých informací. Postupně mu bylo čím dál lépe a říkal nám další a další informace, které nás seznamovaly se situací v údolí. Nakonec se z naší expedice stala osvoboditelská skupina, která zničením nebezpečného vysílače a následnou bitvou s vládci sídlícími v ruinách kláštera zbavila místní obyvatele kruté nadvády a pomohla jim vrátit se k pokojnému životu. Z údolí jsme pak odcházeli spokojení, že jsme zahránili vesnici před tyranií a navíc jsme se dověděli i to, co jsme na začátku hledali – rozluštili jsme záhadu sněžného muže.