Osmačtyřicítka Ostrava

Oslava 100 let skautingu (13. 10. 2007)

Na oslavu se sešlo opravdu hodně členů z celého střediska. Během celého dne jsme se postupně několikrát vraceli do historie ke vzniku skatingu, k jeho šíření a zakazování u nás a vše doprovázely různé hry. Také jsme promítali fotky z táborů a krátký propagační film z ústředí Junáka. Na závěr jsme si připili (kofolou) na dalších 100 let, ať se nám daří, a pustili se do všech dortů, které všechny oddíly či družiny přinesly. A bylo toho opravdu hodně. Jako omluvu za opětovné zdržení jsme přítomným rodičům čekajícím na své ratolesti rovněž nabídli dort, většina si s chutí dala. Kdo ochutnal ty naše (já ano), jistě uzná, že vlčata i Andy, která měla páteční pečení na povel, odvedli skutečně dobrou práci. Jako dárek si všichni odnesli skautský náramek.