Osmačtyřicítka Ostrava

Ostravice – společná akce vlčat a světlušek

Ostravice, 10. listopadu 2018

Do Ostravice jsme vyrazili v počtu 8 vlčat, 4 světlušek a 3 vedoucích. Cestu autobusem i vlakem mnozí strávili s vázačkou v ruce – uzly, kouzla nebo prosté svazování děti zcela spontánně zabavilo celou cestu. První hry jsme hráli v půli kopce, abychom trochu vydechli. Aby cesta nebyla moc jednoduchá, polovinu času se vlčata prodírala celkem neprostupným lesem vedle cesty, zatímco světlušky zápasily s velmi aktivní závorou v podobě větve v rukou Krtka. Nasvačili jsme se v přístřešku u srubu oddílu Sirius, což bylo zároveň krásné prostředí pro schovku. Následně jsme opustili značku a vydali se kolem hotelu. Tentokráte všechny děti se nechaly zlákat příkopem plným listí, čímž se náš postup opět slušně zpomalil. A velká hromada štěrku se rovněž ukázala jako velmi inspirativní prostředí pro přirozenou hru kluků i holek. Došli jsme až k opičárně, kde se mnozí vyřádili na nízkých překážkách. Po cestě k vlaku jsme ještě stihli bojovku se skládáním vět a životy v podobě papírových proužků, ovšem potom jsme si museli pořádně máknout, abychom stihli vlak. Naštěstí se nám snaha a vypětí sil vyplatily a vlak jsme stihli. Tam jsme se vydýchali a zhodnotili akci. Při čekání na autobus ve Vratimově jsme stihli ještě šlapáka a oční kovbojku. V autobuse už se pak každý zabavil po svém. Z výpravy se všichni vraceli unavení a velmi spokojení.

Lucka

Škatule

Příkop plný listí je tou pravou cestou

Nízké překážky

Bojovka