Osmačtyřicítka Ostrava

Přespání v klubovně

15.-16.11.2019

První den přespávačky vyplnila společná akce našeho střediska ve spolupráci s ostravským tyflocentrem. Velkou část soboty jsme strávili poslepu. Dopolední návštěva centra nabídla dětem řadu možností vyzkoušet si, jak se žije nevidomým. Kluci si poslepu mazali jednohubky a procházeli se se slepeckou holí, zkoušeli brýle simulující různé zrakové vady, zkoumali nějaké hry a pomůcky pro nevidomé. V podobném duchu program pokračoval i odpoledne v klubovně, kde jsme si mohli poslechnout i příběh Davida, který v dětství oslepl.

Když jsme zůstali sami, uvařili jsme si večeři a upekli na ráno kokosovou buchtu. Pak už jsme si jen hráli. V neděli jsme trochu poklidili na zahradě popadané větve, čímž jsme si nasbírali dřevo na oheň. Na oběd si tak opekl každý to, co měl. Mňam. Tedy mňam, až na experiment následně zvaný uhlokurky (kdo jiný než vlčata by opékal kyselou okurku, a to tak důkladně, že vypadala jako kousek uhlí 🙂 ).
Myslím, že z této akce si každý odnesl nějaký nový zážitek, zkušenost i informaci. A k tomu jsme prožili kopec zábavy. Tomu říkám využitý víkend 🙂
Mimochodem – fotka „binec ve skříni“ je ve skutečnosti fotka „vlčata hrají schovku“. Bystré oči najdou na fotce dva kluky 🙂