Osmačtyřicítka Ostrava

První lednová výprava aneb Bláto až za ušima (13. 1. 2008)

Na první lednovou výpravu jsme vyrazili do Proskovic v počtu 7 vlčat. Vyzkoušeli jsme práci s buzolou a umění navigovat někoho k cíli. Probrali jsme se informacemi o významných českých osobnostech. Většina vlčat rovněž svedla lítý boj se stvoly Křídlatky a proběhli se po zamrzlém potoce. Nohy nám však ztěžkly při cestě přes pole (podotýkám, že jsme šli po značce), kde se dokonce Mafi zabořil do bláta tak, že se nechtěně dočasně vyzul. Veliký rozruch rovněž způsobily nábojnice poblíž lovecké chaty. Pak nás čekala ještě jedna cesta přes pole a následně focení špinavých bot. Nevyhli jsme se tradičnímu fotbalu.

Na výpravě si mnozí splnili několik bodů do nováčkovské zkoušky, jako např. znalost světových stran, vybavení a oblečení na jednodenní výpravu, vedení po značce apod.