Osmačtyřicítka Ostrava

První výprava vlčat s rodiči

Koblov 22. září 2018

V poměrně chladném ránu s nevalným výhledem na celodenní počasí nás 15 vyrazilo z Koblova směrem na Šilheřovice. Hned v prvním lese jsme si udělali přestávku na medvědí honičku a pak jsme vybudovali městečko pro skřítky. Bylo v něm leccos – od domů a zahrádek přes dětská hřiště až po heliport s vrtulníkem. A aby městečko nezůstalo pusté, první obyvatele jsme mu vyrobili ze dřeva. Potom se děti snažily štafetově „přenést“ recepty, což se s drobnými nesrovnalostmi povedlo. U kamínkových otázek se potrápili všichni, zpestření přinesly v lese nalezené obrovské dřevěné houby. Stihli jsme si ještě prohlédnout, popraskat a někteří následně zasadit netýkavku,  obejmout obrovské duby, nasbírat hromady kaštanů a prozkoumat plody ořešáku černého. A čas návratu nás dohnal rychleji, než se zdálo. Takže počasí – nepočasí, myslím, že den v lese jsme si užili všichni.

Lucka