Osmačtyřicítka Ostrava

Štramberk 13.4.2019

Slůňata ani rodiče se nezalekli bídné předpovědi počasí na sobotu (3-5 stupňů se sněžopršením), a tak jsme se odvážně vrhli do terénu. Dubnová výprava nás zavedla na Štramberk.

Ve Štramberku jsme vyrazili kolem botanické zahrady, a po indiánské stezce téměř vyběhli na rozhlednu na Bílé hoře. Pak jsme se pustili dolů do městečka a vylezli na trúbu. Po prohlídce děti napsaly zápis do knihy návštěv, ohřáli jsme se u krbu, vyfotili se s rytířskou helmou a kopím a vydali jsme se na nákupy uší pro všechny rodiče a babičky. Cestou na vlak jsme se ještě zastavili v lomu, postavili z kamení 48, posbírali šnečí ulitky a vydali se domů.

A protože odvážnému štěstí přeje, navzdory předpovědím na nás za celý den ani nekáplo a zase jsme si spolu krásně užili světa.

Sepi