Osmačtyřicítka Ostrava

Trénink pobytu ve vesmíru – jednodenka 12.11.2022

Bohužel jsme se nemohli odhlásit od mega tajné mise, takže se zase připravujeme na celý den intenzivního tréninku. Vedení nám tvrdilo, že jezdí skoro každý víkend do vesmíru a my nejsme připravení na katastrofy, které nám ztíží cestu. Dali nám jednoduchá pravidla, když zařvou meteoroidy, tak si všichni musíme lehnout na zem, abychom se jim vyhnuli, ale když řeknou UFO, tak se musíme schovat (nikdy nevíš, jestli se budou chovat přátelsky), ale havárka znamená, že se snažím vylézt do výšky, prý se nám nějak povedla způsobit záplava naší vesmírné lodi. Tyhle 3 úkoly budou bodávány a nejlepší posádka dostane navíc kousek lodi.
Samotná cesta nebyla hrozná, kromě jedné části, kde byly obrovské kopce, a tak jsme si uvědomili, že jsme na horách. Hráli jsme různé hry jako třeba „lidé k lidem“, kde se snažíš nespadnout, ale zároveň dotýkat se částí těla, které byly vyvolané. Je to makačka. Dále jsme v posádkách hráli „na hvězdáře“ a snažili jsme hádat soustavy hvězd (jsme byli rádi, že jsme některé aspoň poznali). Čas uběhl tak rychle, že jsem ani nestíhala všechno vnímat. Na akcích je vždycky zábava a je to fakt škoda, že tahle je jediná za listopad, za chvilku pojedeme zas. – Bořek