Osmačtyřicítka Ostrava

Třetí den, Tábor K2

A máme tady další den, který začal obvykle, jako každý jiný. Ranní rozcvička nás pořádně probudila. Posilnili jsme se vydatnou snídaní a šli trénovat. Jako první jsme si vyzkoušeli, jakou máme orientaci v prostoru se zavázanýma očima. Později jsme se naučili, jak se bránit před případným útokem nepřítele. Teď už víme, že formace želva je ta správná volba. Znovu jsme se posilnili, trochu odpočívali a připravovali na další výzvu. Důležitou částí dne byl slavnostní nástup. Dozvěděli jsme se, že musíme do Chrámu vědění za místním domorodcem. Ten nám poskytl ochranné amulety a pokřik „muštamal,“ který nás ochraňuje před nebezpečím. Z map, které jsme obdrželi předchozí den, nám Carmen (Verča) ukázala správný směr. Každý tým se vydal vlastní cestou a získal sluneční kámen. Již není se čeho bát. Konečně jsme mohli jít klidně spát.