Osmačtyřicítka Ostrava

Vánoční výprava 14.12.2019

Tradiční vánoční výpravu si Slůňata nenechala ujít, se sourozenci nás bylo 18 – náš rekord. Jízda autobusem naštěstí poloprázdným byla obohacena atrakcí – placení jízdného různými způsoby. Pak jsem již pokračovali Poodřím, podél prastarých a vykotlaných stromů a spletitých keřů. Pro zahřátí jsem si zahráli verky a ovečky a průzkumnickým tempem jsme za tři hodiny dorazili ke klubovně.  Po teplém obědě jsme se dali do tvorby krabiček na cukroví. A pak následovala nejlákavější aktivita tvoření cukroví. Vynikající čokoládovou směs na kuličky snad ochutnali všichni a loupání pukacích mandlí je hit. Letos s novou troubou jsme mohli zkusit i pečení perníčků. Naštěstí u vykrajování perníčků byly děti soustředěné, ve zbytku klubovny pak již panoval čilý ruch zmožených dětí. Tak už byl nejvyšší čas zabalit díla do celofánu a vrátit cukráře rodičům.