Osmačtyřicítka Ostrava

Večerení hra ve městě (21.1.2008)

Když jsme přijeli na zastávku Elektra, museli jsme chvíli počkat což by nebylo nic divného, kdyby nebyla taková zima. Ale po chvíli jsme dostali šifru, kde bylo toto heslo: „Prvá druhá bum, postavme si dům.“ Za heslo jsme dostali mapu a informace co znamená na mapě křížek a co tečka. Tečka znamená pohádkovou bytost a křížek znamená, že někde na tom místě se ukrývá skřítek, kterého máme najít.(křížků bylo samozřejmě více). Museli jsme zjistit co ztratil a kde se nachází skřítek. Tak už hurá na cestu. Na různé stanoviště jsme nemuseli chodit postupně, ale jak jsme si sami vybrali. Vydali jsme se na ty, které byly nejblíže, pak jsme vyrazili na ty vzdálenější. U prvního stanoviště jsme počítali sochy kolem katedrály. Za vyřešení sporu dvou lidí, kteří se hádali kolik tam těch soch je, jsme dostali první písmeno. Za druhé písmenko jsme skládali obrázek což nebylo jednoduché díky větru, který nám stěžoval práci. U třetího stanoviště jsme házeli míčky do krabice (byli jsme poblíž Nové radnice). K dalšímu bodu jsme běželi po nábřeží až k Sýkorově mostu, kde jsme odbočili na Masarykovo náměstí. U lékárny nás čekala již pátá kontrola. Zde jsme taky dostali speciální úkol. Museli jsme zjistit, čím je pro Ostravu důležité datum 1930. Naneštěstí tam byli různé data po celém náměstí, tak nezbývá než hledat, hledat a hledat. Když jsme tu pravou kachličku s datem našli, zjistili jsme, že byla postavena Nová radnice. Za tento úkol jsme zjistili, kde se nachází skřítek a taky, že mu máme pořídit nějakou „dobrotu“. Rychle jsme mu pořídili marcipán a běželi na další kontrolu, neboť jsme stále nevěděli co ztratil. Našli jsme tam loupežníka Rumcajze, kterému jsme museli předvést, že k němu patříme. K naší smůle nás u něj těsně předběhla jiná družina a tak jsme museli čekat až oni splní udělený úkol. Na nás přišla řada potom. Ukázali jsme mu jak rychle dokážeme proběhnout překážkovou dráhu tvořenou z prolízaček. Loupežník, když viděl že nám to jde a že všichni přelezli, daroval nám další písmeno a poradil, abychom šli na Slezkoostravský hrad. Na hradě nás přivítala bílá paní a požádala, abychom ji nanosili vodu do hradní studny. Studna byla asi 15 metrů od výchozího bodu. Byl tam malý malý háček, a to ten, že jsme museli vodu nejdřív přelít jednou rukou do číše a následně zase jednou rukou donést do studny. Povedlo se. Dostali jsme již sedmé písmeno. Mahoni cestou zpět luštil co by to mohlo být za ztracenou věc a přišel na to že je to lucerna. Ještě nám chybělo jedno stanoviště ale v půli cesty jsme se rozhodli, že tam již nemusíme a raději se vydali rovnou za skřítkem, o němž jsme již věděli kde ho najdeme. Skřítka jsme našli pod Novou radnicí. Chtěl znát název ztracené věci. Slovo lucerna bylo správně. Teď už jen stačilo najít ji na rozložených obrázcích okolo a předat mu „dobrotu“. Doběhli jsme jako druzí.Dostali jsme diplomy za druhé místo a sladkou odměnu. Do odchodu na tramvaj nám zbýval ještě nějaký čas, tak jsme si zahráli pár her – šlapáka a hoňku- a pak vyrazili na tramvaj. Tato akce byla super.

Ondra