Osmačtyřicítka Ostrava

Výprava do Kopřivnice, 13. 5. 2023

Výprava začala autobusovou jízdou do Kopřivnice. Ke konci již bylo těch kruhových objezdů nějak moc, tak jsme se těšili na výstup. Čerstvý vzduch vše napravil a my jsme se mohli vydat směrem k hradu Šostýn.

Náš první cíl byla Raškova vyhlídka, která je samozřejmě na kopci, ale nikomu to nevadilo. Na vyhlídce jsme se vyfotili, koukli po okolí a chvíli si pohráli poblíž skal.

Těšili jsme se na oběd na hradě. Tam jsme kromě jiného postavili novou obrannou zeď, za ní byla truhla s poklady. Věrka poschovávala kartičky do skulinek v hradních zdech a my jsme je museli hledat. Našli jsme i ptačí hnízdo se 3 zelenými vajíčky – tiše jsme místo opustili, aby se mohl ptáček vrátit. Obrovské štěstí bylo vidět datla, jak krmí svá 3 mláďata.

Cesta zpět vedla přes potok, který jsme hodně pročistili a postavili jednu hráz. A nakonec jsme si zahráli fotbálek, a kdo chtěl, vyzkoušel diskgolf. Počasí nám přálo a nálada byla fajn.