Osmačtyřicítka Ostrava

Výprava do pralesa

15.9.2018

První letošní výprava byla v Ostravě. Vydali jsme se do Polanského lesa, který připomíná prales s různě starými stromy, padlými stromy zarostlými mechem, stromy ponechaným ležet přes stezku. Samotné prostředí je ideální prolézačkou, kterou jsme si řádně užili. Našim cílem bylo najít datla, zkoumali jsme, který strom je již dost široký, aby se do něj vešla datlí dutina. Našli jsme stromy od datlů vyklované a drobné dutiny menších ptáků. Pověděli jsme si o významu starých stromů. Datla jsme neviděli, musel by být hluchý. To přesto, že jsme se učili křičet bez zvuku. Na louce u Polanky jsme si ještě zahráli na ovečky a našli dokonalé čerstvé stopy v blátě, které se nám podařilo pěkně odlít ze sádry, čímž si děti mohly odnést pěknou tábornickou trofej.

Hela