Osmačtyřicítka Ostrava

Výprava do zasněženého sedla 25.11.23

Půjdeme asi 4 kilometry z Raškovice Hotel Ondráš po modré k Na Přelači – hájovna a dále dolů po žluté do Krásná rekreant. Trasa není sjízdná pro kočárky. Vzhledem k předpovědi – sněžení, nutné odpovídající vybavení.

Sraz: 8:15 Vlakové nádraží Ostrava – Vítkovice

Návrat: 15:45 Vlakové nádraží Ostrava – Vítkovice

S sebou: Dítě nutně musí mít sáňkovací lopatu – za každého počasí. Jakmile najdeme kousek sněhu, tak jsou děti bez lopaty velmi smutné. Naopak nebereme jiná vozidla, která se nevejdou do autobusu a také jsou při zmrzlém sněhu nebezpečná. Velice doporučujeme návleky proti sněhu. Kopie průkazu pojištěnce. Jídlo na celý den – oběd + 2x svačina (spíše buchta, tatranka, než zelenina, která zmrzne). Pití 0.75l + vlastní kelímek na teplé pití od vedoucích. Teplé, vrstvené oblečení, 2x náhradní rukavice ve dvou sáčcích, do kterých se následně uloží ty mokré. Převlečení – kompletní všechny vrstvy na spodní polovinu těla + pevnější sáčky do bot – to celé v podepsané igelitce. Náhradní oblečení ponesou vedoucí.

Pojedeme 20min autobusem zatáčkami – zvažte, kdo potřebuje Kinedryl. Dospělí 150,-, děti nad 6let 70,-, děti do 6 let 0,-.

Účast i neúčast mi, prosím, hlaste formou SMS do čtvrtka 23.11.23. 18hod. Prosím rodiče starších i nových členů, kteří plánují jet s námi, aby mi to napsali co nejdříve, abych mohla uzpůsobit počet vedoucích.

Pro rodiče, kteří jedou s námi: vezměte navíc s sebou, prosím, horký slazený čaj v termosce (na ředění dětských studených nápojů) a velký batoh (na srazu dostanete náhradní oblečení dětí), sami sebe pořádně oblečte, případně přibalte vlastní lopatu.

Hela (774540563)