Osmačtyřicítka Ostrava

Výprava na Filipku 19.1.2019

Už jízda dvěma poschoďovými vlaky je zážitek. Naše oblíbené místo na dlouhé lavici bylo volné! V Bystřici před nádražím nás uvítaly zbytky odhrnutého sněhu a čerstvý poprašek, děti byly nadšené, sníh bude a hned zkoušely lopaty! Z konečné autobusu Bystřice – Paseky jsme se škrábali nekonečně dlouhým (500m) kopcem po posypané cestě, kde se nesmělo lopatovat. S dvěma přestávkami a funěním jsme se dostali na začátek luk a to už jsme byli po kolena ve sněhu a první lopatovací dráha byla vyježděná. Slunko nám svítilo celý den. Stejně jako loni jsme došli na vrchol Loučka a nehnali se až na chatu Filipka a raději jsme si pořádně užili sněhu. Kolem odhrnuté cesty měli děti sněhu až nad hlavu. Měli jsme čtyři zastávky na lopatování, užili jsme si chůzi a válení v hlubokém sněhu. Autobus domů jsme stihli akorát a taky jsme si ho dost užili. Řidič se na náledí mezi zaparkovanými auty nemohl otočit a tak jme čekali, až alespoň nějaké auto odjede, abychom mohli odjet i my. Naštěstí v autobuse bylo vedro a my jsme hlavně byli rádi, že sedíme.

Hela