Osmačtyřicítka Ostrava

Výprava na Filipku slůňata 29.1.

Půjdeme z Bystřice, Paseky, konečná. Odtud nahoru po žluté na vrchol Loučka 835m.n.m. a zpět, cca 4km celkem.

sraz: 8:15: nádraží Ostrava – Vítkovice ve vestibulu

Návrat: nádraží Ostrava – Vítkovice: 16:27

S sebou: Nutně musí mít sáňkovací lopatu. Tuto doporučuji za každého počasí, jelikož když najdeme kousek sněhu, tak jsou děti bez lopaty velmi smutné. Naopak nechci jiná vozidla, které se nevejdou do autobusu, ale hlavně při zmrzlém sněhu jsou šíleně nebezpečné. Lopaty mají (ještě v pátek měli) např. v Moravelu – cena do 50Kč. Návleky proti sněhu, kdo má. Jídlo na celý den – oběd + 2x svačina (spíše buchta, tatranka, než okurka, která zmrzne). Pití 0.75l + vlastní plastový kelímek na teplé pití od vedoucích (nelze sdílet pro covid). 2x náhradní rukavice ve dvou sáčcích, do kterých se následně uloží ty mokré. Převlečení – kompletní všechny vrstvy na spodní polovinu těla + pevnější sáčky do bot – to celé v podepsané igelitce. Náhradní oblečení ponesou vedoucí. Dospělí 200,-, děti nad 6let 50,-.

Pro rodiče, kteří jedou s námi: vezměte navíc horký slazený čaj v termosce (na ředění dětských studených nápojů) a velký batoh (na srazu dostanete náhradní oblečení dětí), sami sebe pořádně oblečte, případně přibalte vlastní lopatu.

Hlaste účasti i neúčast dětí do čtvrtku 27.1.2019

Hela (774 540 563)