Osmačtyřicítka Ostrava

Výprava na Šostýn 23.4.2022

Po zvládnutí rozdrncané cesty autobusem přes všechny kruhové objezdy jsme vystoupili v Kopřivnici. Věrce se podařilo objednat nádherné počasí, takže nám nic nebránilo a vyrazili jsme vstříc dobrodružství. Náš první cíl byl hrad Šostýn. Cestou jsme krom pojídání svačinek od maminek pozorovali okolní jarní přírodu a cvičili rovnováhu chůzí po kládách. Krom klasické chůze zvládli děti i dřepy na kládě a jízdu ve vláčku. Jakmile kluci zavětřili blízkost hradu, vzali poslední kopec úprkem a dali se do nadšeného zkoumání zbytků hradu Šostýn. Holky nezůstaly pozadu a hned si začaly představovat, kde bydlela princezna, kde byla kuchyně a kde balkón. Společně pak všichni vybudovali kamennou zeď a ubránili svůj kousek hradeb před nájezdy bludného rytíře.
Opustit hrad se dětem moc nechtělo, ale nakonec je vidina potoku a jeho čištění dokázala odlákat. Na rozhledně jsme pak hbitě vystoupali až nahoru a odměnil nás výhled do okolní krajiny. Pak už jsme se jen skutáleli dolů a cestou na nádraží jsme stihli obhlídnout opravenou Slovenskou Strelu. Jízda zpátky vlakem už byla pohodová a děti jsme unavené, ale spokojené vrátili rodičům.

Irča