Osmačtyřicítka Ostrava

Výprava za sněhem na Zlatník 19.2.2022

Půjdeme ze zastávky autobusu Zlatník na Visalaje, cca 4km.

sraz: 8:15 Ostrava – Střed na peronu

Návrat: 16:27 Ostrava – Střed

S sebou: Nutně děti musí mít sáňkovací lopatu. Tuto doporučuji za každého počasí, jelikož když najdeme kousek sněhu, tak jsou děti bez lopaty velmi smutné. Naopak nechci jiná vozidla, které se nevejdou do autobusu, ale hlavně při zmrzlém sněhu jsou šíleně nebezpečné. Návleky proti sněhu jsou skvělé, dějte dětem, kdo má. Jídlo na celý den – oběd + 2x svačina (spíše buchta, tatranka, než okurka, která zmrzne). Pití 0.75l + vlastní plastový kelímek na teplé pití od vedoucích (nelze sdílet pro covid). 2x náhradní rukavice ve dvou sáčcích, do kterých se následně uloží ty mokré. Převlečení – kompletní všechny vrstvy na spodní polovinu těla + pevnější sáčky do bot – to celé v podepsané igelitce. Náhradní oblečení ponesou vedoucí. Pojedeme hodinu autobusem zatáčkami – zvažte, kdo potřebuje Kinedryl. Dospělí 122,-, děti nad 6let 50,-.

Pro rodiče, kteří jedou s námi: vezměte navíc horký slazený čaj v termosce (na ředění dětských studených nápojů) a velký batoh (na srazu dostanete náhradní oblečení dětí), sami sebe pořádně oblečte, případně přibalte vlastní lopatu.

Hlaste účasti i neúčast dětí do čtvrtku 17.2.2022. Prosím rodiče, kteří chtějí jet s námi, dejte mi vědět.

Hela (774 540 563)