Osmačtyřicítka Ostrava

Za sněhem na Filipku

17.února 2018

Na druhou zimní výpravu se sešlo devět odvážných dětí ještě odvážnějších rodičů. Všichni vybaveni lopatami na sníh a náhradním oblečením. Cestu dvěma poschoďovými vlaky a autobusem jsme si užili i v horním patře vlaku a vystoupili na sluníčku. Krásnější den jsme si nemohli přát. První nejprudší kopec všichni zvládli s vidinou slíbené lopaty a bonbónu nahoře. Na zasněžené louce jsme nejprve vyjezdili dráhu v hlubším sněhu a pak si užili pořádnou jízdu. Celkem jsme měli tři zastávky na lopatování cestou na horu a tři zpět. Na chatu Filipku jsme pro ideální lopatovací podmínky nakonec nedorazili a ukončili výlet na vrcholku Loučka (935 m.n.m.). Byl překrásný výhled na Čantoryi a Koniakow. V neporušeném sněhu vyšlapala slůňata obřího slona. Cesta dolu byla mnohem snažší. Většinu cestu jsme sjeli na lopatách. Ve vlaku zpět někdo spal, někdo svačil nebo se převlékal do suchého. Cesta z nádraží autem přišla mnohým vhod.