Osmačtyřicítka Ostrava

Závod vlčat a světlušek (5. 4. 2008)

Již tradičně podle Ondry – z pozice kapitána družstva: Když jsme došli na místo, vyplnila se přihláška a čekalo se až do doby, kdy byl nástup. Při nástupu vždy z každé hlídky přišel k zavařovací sklenici kapinát hlídky a vytáhl z ní mušli, na které bylo číslo, v jakém pořadí budeme startovat. Když jsme vystartovali, k naší smůle jsme přeběhli 1. stanoviště (fyzická zdatnost) a šli jsme až an 2. úkol. Tam jsme dostali papírek, na kterém bylo napsáno, na co se máme zeptat. Třetí zastávkou pro nás byly křížovky. Čtvrtou problémové situace, pátou dopravní značky. Na 6. byla první pomoc, na 7. vztah k vlasti a skautingu a 8. byla kuchařská dovednost. Když jsme splnili 8. úkol, šli jsme rychle k tomu 1. úkolu. Tam nám řekli, že máme doběhnout do cíle a říct, co se stalo. Že ten úkol budeme dělat jako poslední. KDyž jsme ho udělali a doběhli do cíle ,tak pro nás závod skončil a to poslední, co jsme mohli dělat, je to, že doufat. Závod se mi velmi líbil a jsme rádi, že jsme postoupili.