Osmačtyřicítka Ostrava

Závod Vlčat a Světlušek 9. 4. 2022

Přihlásily jsme se na tento závod, aby holky viděly, že světlušek je všudemožně hodně, aby si proběhly trasu s úkoly ze všech možných oblastí, co se zkoušely během roku naučit.
Ještě, že jsme přišly! Krále z Bělského lesa rozbolel zub a nutně potřeboval lektvar, který by mu ulevil od bolesti. Vydaly jsme se tedy sehnat byliny na lektvar. Na každém stanovišti jsme si po splnění úkolu nějakou bylinku vysloužily a nakonec lektvar a také svačinu pro krále udělaly.
A protože jsme startovaly brzy, měly jsme trochu volna a zašly ještě na návštěvu k Rozárce. Pohladily jsme kočičky, společně si pohrály a vrátily se na závod. Král dostal tolik lektvarů a zdravých svačin, že se mu udělalo mnohem lépe. Vyhlásily se výsledky, rozdaly diplomy a rozloučili jsme se. Naše skupina se tento den rozrostla o jednoho člena – Káňátko, které si holky vyrobily a teď o něj každá týden pečují.