Osmačtyřicítka Ostrava

Síla toho nejlepšího v nás

Anglická verze / English version (The power of the best in us)

1  2  3  4

Ten pocit Ti přeji zažít. Pocit hrdosti z výsledku, který jsme společně se skautkami a skauty dokázali. Pohled na děti, které s nadšením dělají věci s přesahem, děti, které ještě před rokem netušily, jak velké projekty jim jejich život i skauting nabízí, tak pohled na tyto děti nám vůdcům přináší velké zadostiučinění a radost. Samozřejmě taky zažíváme pocity zklamání, frustrace či beznaděje, ovšem o těch tento článek není. Teď se chceme soustředit na to povedené. A vidět, jak za Tvého vedení skauti s nadšením šíří radost po České republice i po světě, tak ten pocit Ti přeji zažít. Ale pojďme pěkně od začátku.

Síla dobré myšlenky

V září jsme si ve vedení oddílu řekli, že se v tomto skautském roce mimo jiné zaměříme na aktivity, které nás, lidi, přesahují. Rozhodli jsme se dětem ukázat, že pomáhat ostatním a šířit radost dává smysl a že i nám to přináší dobrý pocit. Sami jsme netušili, jak děti tyto myšlenky přijmou, ovšem šli jsme do toho s odhodláním a cílem využít toho nejlepšího, co v nás je. Věřili jsme, že děti tyto aktivity zaujmou, ovšem netušili jsme, jak moc.

 

Pokračování na další stránce…