Síla toho nejlepšího v nás

Anglická verze / English version (The power of the best in us)

1  2  3  4

Síla soucitu

Říjnová výprava nám ukázala, že děti mají veliká srdce a jsou připravené šířit radost nejen svým blízkým. Dětem jsme na výpravě přečetli legendu o skautovi, jenž byl na schůzce neobvykle zachmuřený a neúčastnil se aktivit, díky čemuž ho děti začaly okřikovat a odhánět. Později se ukázalo, že tento skaut má v nemocnici brášku, který je na tom velmi špatně a patrně umírá. Když skauti z příběhu zjistili, proč je jejich kamarád smutný, rozhodli se, že jeho bráškovi napíšou pozdrav do nemocnice.

Když jsme historku dočetli, kolem nás se rozhostilo ticho. Děti vstřebávaly své pocity a přemýšlely nad příběhem. V tu chvíli jsme my, vedoucí, z baťůžku vytáhli asi 30 pohlednic a 30 adres do nemocnic po celé ČR a vybídli skautky a skauty, ať každý napíše povzbuzující dopis dětem z nemocnice. Děti se do toho ihned pustily a my s úžasem sledovali, s jakým nadšením, chutí a empatií se do této činnosti vrhly.

Celý příběh o tomto projektu si můžete přečíst zde.

Síla inspirace

Skauting je o vedení dětí. A spíš, než o učení a předávání znalostí je o vzájemné inspiraci. Když jsme přemýšleli, jaké aktivity budeme dělat o Vánocích, starší členka s přezdívkou Torpédo přišla s nápadem, že bychom mohli obdarovat děti v nemocnicích plyšáky, které máme doma a už je nepotřebujeme. Děti v nemocnicích bývají často samy a není to prostředí, na které rády vzpomínají. Vidět, že členové oddílu se inspirovali našim pohlednicovým projektem a rozšířili ho o další část v nás vůdcích vyvolává pocit hrdosti a zadostiučinění. Síla dobra se šíří dál.

Pokračování na další stránce…